Dlaczego, why, warum?!

W tym wpisie nie zamierzam krytykować różnych modeli wychowania. Każdy ma prawo wychowywać swoje dziecko jak chce: w stylu autokratycznymi lub w duchu Montessori, po katolicku, czy też bez żadnej religii. Sama nie uważam się za idealną mamę, ale jest kilka zachowań, podkreślam Z A C H O W A Ń młodych rodziców, których totalnie nie rozumiem i nie akceptuję. Oto one!

Oblizywanie smoczka

O fuj! Nie dość, że jest to ohydne, to jeszcze niezdrowe! Oblizując smoczek dziecka pozostawia się na nim mnóstwo bakterii, które mogą powodować próchnicę. (Próchnica to choroba zakaźna). 

istock-947237356-1140x761
Zdjęcie: https://www.hellozdrowie.pl/oblizujesz-smoczek-przed-podaniem-go-dziecku-ekspert-odradza/

 

Palenie papierosów przy dziecku

Tyle się mówi o paleniu papierosów, (zwłaszcza kobiety w ciąży i karmiące powinny rzucić palenie) a ja nadal widzę mamusie pchające wózki dziecięce z papierosem w ustach. Tu chodzi o życie i zdrowie Waszych dzieci! Wiecie, że palenie papierosów przez oboje rodziców przyczynia się do śmierci łóżeczkowej?!

 

Mówienie, że klaps to nie przemoc

Wszystko opada, jak słyszę te głupoty, a jak już rzecznik praw dziecka prawi takie farmazony, to już w ogóle tracę wiarę w ludzkość. Dawanie klapsów niczego dobrego nie uczy. Dziecko czuje się wtedy zawstydzone, upokorzone, a rodzic który wymierza “taką karę” okazuje słabość.

bicie-dziecka-lanie-klaps-jak-karac-dziecko-BIG-67854
Zdjęcie: https://mamotoja.pl/bicie-dziecka-lanie-klaps-przeczytaj-wspomnienia-z-dziecinstwa,zasady-wychowania-artykul,21084,r1p1.html

 

Niesprawdzanie składów kosmetyków i składów słoiczków dla niemowląt

W Internecie jest mnóstwo świetnych blogów, które pomagają otworzyć oczy konsumentom. To m.in. dzięki www.szpinakrobibleee.com oraz https://piggypeg.pl wiem, czego unikać w żywności i w kosmetykach. Niestety nadal obserwuję, że w większości koszyków zakupowych najczęściej lądują produkty wiodących marek, a te z dobrymi składami są najczęściej na bakier.

2019-11-07-22_04_23-johnsons-baby-szampon-dla-dzieci-piggypeg.png
Zdjęcie: https://piggypeg.pl/johnsons-baby-szampon-dla-dzieci/

 

 

IMG-1999 (1)

PHOTO-2019-11-22-11-55-31
Sól

IMG-2002 (1)

PHOTO-2019-11-22-11-56-11
Cukier

Straszenie dziecka tekstem „Bądź grzeczny/grzeczna bo pan/baba jaga/wstaw dowolne/ cię zabierze“

No jak to słyszę, to po prostu się we mnie gotuje! I to mówią mamy do swoich własnych dzieci! Nie wiem, co ma na celu wypowiadanie takich słów, bo straszenie nigdy nie będzie wywoływało czegoś pozytywnego. Zastanówcie się dwa razy, zanim postanowicie uraczyć małego człowieka takim tekstem.

22095
Zdjęcie: https://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/C4D/badz-grzeczny-bo-zabierze-cie-pan-policjant

 

Namawianie kobiety w ciąży do wypicia alkoholu, bo przecież „jeden łyczek nie zaszkodzi“

Ostatnio obejrzałam dwa odcinki australijskiego programu „Yummy Mummies“ na Netflix (nie polecam!) i tam picie alkoholu w ciąży to nic złego, nawet mama jednej z uczestniczek programu namawiała ciężarne kobiety do picia szampana, bo uwaga! ona sama piła w ciąży i wszystko było ok. Każda ilość alkoholu wypitego przez kobietę w ciąży ma wpływ na płód i może spowodować FAS, czyli alkoholowy zespół płodowy.

468017
Zdjęcie: https://kobieta.dziennik.pl/dziecko/artykuly/90670,picie-w-ciazy-to-skrajna-glupota.html

Trochę mi się ulało, ale nie ma we mnie ani zrozumienia ani zgody na te zachowania. Sama popełniam masę błędów, ale uczę się cały czas i nową wiedzę wprowadzam w życie i codzienną rutynę. A Was co denerwuje w zachowaniu innych rodziców? 

Kommentar verfassen

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert