Mamine rozkminy

Wyprawka: co nam się przydało?

Przyszedł w końcu czas na wpis o rzeczach, które się nam przydały. Oto one:

Kura babci Dany marki La Millou

Genialna poduszka do karmienia piersią, śliczna i praktyczna. Przez pierwsze pół roku praktycznie się z nią nie rozstawałam. Dzięki niej dałam rade przetrwać kilkugodzinne maratony karmienia, a moje ręce nie cierpły. To był super zakup!

Poduszkę kupiłam na: www.ebay.de

IMG_9322.jpg

Mata skip hop

Ta mata jest bardzo popularna w Internecie, polecana przez fizjoterapeutów i dość droga, ale warta swojej ceny. Puzzle są stabilne, łatwo się je czyści, mata stanowi idealną bazę do zabawy, aaa i można z niej tworzyć fajne wzory.

Puzzle kupiłam na: www.amazon.de

https://www.instagram.com/p/B1JUZe7IMmt/

Tablica manipulacyjna DIY

Tablica, która stworzył mój mąż to hit! Synek bawi się nią codziennie. Uważam, że warto zrobić taką “zabawkę” samodzielnie, zwłaszcza, że gotowe tablice są dosyć drogie.

https://www.instagram.com/p/BxHsAJ6A2fF/

Chusta Roar i nosidło Baby Tula

Chustowanie pomogło nam przetrwać pierwsze pół roku i polecam każdemu, kto ma „nieodkladalne” dziecko. Chusta, którą posiadamy, ma nie tylko piękny wzór, ale jest też dwustronna! Czyli takie 2w1:) Od kiedy nasz syn siedzi samodzielnie korzystamy częściej z nosidła. Nosidełka marki Baby Tula są znane z pięknych, unikatowych wzorów. Warto też wspomnieć, że są to nosidła ergonomiczne (oprócz Tula Explore Baby Carrier, a dlaczego jest nieodpowiednie przeczytacie tutaj). 

Chustę Roar zamówiłam przez Facebooka: https://www.facebook.com/roarwraps/

https://www.instagram.com/p/B14YYLiIVRE/

Nosidło Baby Tula zamówiłam na: https://www.carrylove.pl/

https://www.instagram.com/p/BzVsNyWoC04/

Pieluchy Lillydoo

Wiecie że w Niemczech można mieć pieluchy w abonamencie? Tak, tak! Za pieluchy Lillydoo płacisz 50 euro miesięcznie, a kurier co miesiąc dostarcza karton, w którym jest 6 paczek pieluch. Ważne! W każdym momencie można bez konsekwencji zrezygnować z subskrybcji, a także przesuwać datę dostarczenia paczki. Co jakiś czas dorzucają też jakiś prezent w postaci mokrych chusteczek, olejku migdałowego itd. No tak, ale przecież pieluchy można kupić taniej. Zgadzam się! Jednak od początku zależało mi na tym, żeby kupować pieluchy ekologiczne, niebielone chlorem, bez zapachów i innych szkodliwych substancji. Lillydoo mają certyfikat ekologiczny, nie przeciekają i mają śliczne wzorki.

Pieluchy można zamówić na: https://www.lillydoo.com/de/

IMG-4369

Nebulizator/ Inhalator

Uważam, że to urządzenie powinno być w każdym domu, gdzie jest małe dziecko. Nie będę pisać o tym, czym się kierować przy wyborze nebulizatora, bo o tym napisał Pan Tabletka. Dla nas to był strzał w dziesiątkę. 

Inhalator kupiłam na: www.amazon.de

inhalator.jpg

Termofor Lulalove

MR B nie raz pomógł nam przetrwać trudny wieczór (ach te kolki!). Poniżej macie filmik z opisem i instrukcją obsługi tego termoforu. Naprawdę fajna rzecz!

Termofor kupiłam na: https://lullalove.com

 

Oto lista naszych hitów wyprawkowych. Nie są to rzeczy pierwszej potrzeby. Można się bez nich obyć, ale nam bardzo ułatwiały, a niektóre nadal ułatwiają życie i szczerze je polecam. Tym wpisem kończę temat wyprawki. Do tej pory pojawiły się  cztery artykuły z tego cyklu: Wyprawka: czego nie kupiłam i nie żałuję!, Baby on board – w co warto zainwestować!, Wyprawka: co nam się NIE sprawdziło? oraz Na czym można lub warto zaoszczędzić przy małym dziecku?

A jakie są lub były Wasze wyprawkowe hity?

Zapraszam do komentowania.

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. lauralr says:

    chusta i nasidelko to dla mnie rzecz niezbedna

  2. WOW!! Ta tablica przygotowana przez męża to hit!!! 🙂

  3. says:

    Świetna tablica manipulacyjna DIY, bardzo pomysłowe rozwiązanie.

  4. […] wszystkich rzeczy się nie przydaje. Do tej pory na temat wyprawki powstało 5 wpisów na blogu: Wyprawka: co nam się przydało?, Wyprawka: czego nie kupiłam i nie żałuję!, Baby on board – w co warto […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *